Шестой школьный день

 

План выхаваўчых мерапрыемстваў у шосты школьны дзень

на І паўгоддзе 2022/2023 навучальнага года

 

п/п

Назва мерапрыемства

Дата

Клас

Адказны

Верасень

1.

“У сэрцы маім Беларусь” (віртуальная экскурсія)

03

1-4

Сталярчук В.М.

 

Віктарына  “Дзень беларускага пісьменства”

5-11

Сідарчук К.С.

2.

Дзень здароўя: “Жыві здорава!”

10

1-11

Голікаў Р.М.

Фотавернісаж “Жыць – гэта класна”

7-11

Калесніковіч В.В.

3.

Бібліятэчная сустрэча “Кніга – лепшы сябар”

 

17

1-5

Колб Т.С.

Працоўны дэсант “Школа – мой другі дом, навяду парадак у ім”

5-7

Ігнатовіч І.М.

Лёгкаатлетычны крос “За адзіную Беларусь!”

6-11

Голікаў Р.М.

4.

Майстэрня сямейнай творчасці «Мая сям’я-  маё багацце»

24

1-5

Крывецкая А.М.

«Чароўны куфэрак» - даследванне  гісторыі рэчаў сямей

6-11

Сіманавец Т.І.

Кастрычнік

1.

Творчая майстэрня “З павагай да сталага пакалення”

01

1-4

Крывецкая А.М.

Гадзіна зносін “Ці ёсць героі ў наш час?”

5-11

Рымкевіч І.А.

2.

Спартландыя «Стартуюць усе»

08

1-11

Голікаў Р.М.

Конкурсная праграма «Я выбіраю ЗЛЖ»

7-11

Крыловіч І.С.

3.

Працоўны дэсант “Чысты двор”

15

1-4

Крывецкая А.М.

5-11

Ярмаш Л.В.

4.

Гульнявы занятак «Сем шчаслівых Я»

22

1-5

Крывецкая А.М.

Гадзіна зносін «Мая сям’я – мой гонар»

6-11

Сідарчук К.С.

5.

Гульня-падарожжа «Бяспечны інтэрнэт з Калабком»

29

1-5

Колб Т.С.

Квэст-гульня «Мы хацім, каб інтэрнэт быў нам сябрам шмат гадоў»

6-11

Бэнда А.С.

Лістапад

1.

Квэст-гульня «Беларуская скарбонка»  

05

1-5

Дзям’янчанка М.В.

Гадзіна зносін «Час вымяраецца памяццю»

6-11

Рэпецкі І.І.

2.

Відэа-экспрэс «Прыродная сіла здароўя»

12

1-4

Сталярчук В.М.

Дзень здароўя «Формула здароўя»  

1-11

Голікаў Р.М.

3.

Майстар-клас «Ачумелыя ручкі»

19

1-5

Крывецкая А.М.

Ролевая гульня “Рэклама здароўя супраць рэкламы цыгарэты”(да сусветнага дня некурэння)

6-11

Шалтанюк Л.В.

4.

Музыкальная гасціная «Любімыя песні маёй сям’і»

26

1-4

Новік А.Г.

Круглы стол «Калейдаскоп прафесій нашых бацькоў»

5-11

Крывецкая А.М.

Снежань

1.

Патрыятычная квэст-гульня «Дарогамі пераможцаў»

3

6-11

Рэпецкі І.І.

Круглы стол «Талерантныя адносіны адзін да аднаго»  

1-5

Крывецкая А.М.

2.

Гульня падарожжа «Займальнае падарожжа у Каралеўства Законаў»

10

5-9

Калесніковіч В.В.

Спартландыя «З спортам у Новы год»

2-11

Голікаў Р.М.

3.

Гульня-падарожжа «У свеце прафесій»

17

1-5

Сідарчук К.С.

Працоўная акцыя «#За справу!»

6-9

Калесніковіч В.В.

4.

Конкурс сямейных буклетаў «Смецце – экалагічная праблема нашых дзён»

24

2-5

Крывецкая А.М.

Майстэрня падарунка «Для самых родных і блізкіх»

7-9

Лазюк Т.Р.

5.

Дабрачынны кірмаш “Добрае сэрца”

31

1-11

Класныя кіраўнікі

Майстэрня Дзеда Мароза «Навагодняя паштоўка»

2-5

Крывецкая А.М.

 

План выхаваўчых мерапрыемстваў у шосты школьны дзень

на ІІ паўгоддзе 2022/2023 навучальнага года

 

п/п

Назва мерапрыемства

Дата

Клас

Адказны

Студзень

1

Віктарына “Шкодная звычка нам не сястрычка”

14

1-4

Крывецкая А.М.

Дзень здароўя “Зімовыя забавы”

1-11

Голікаў Р.М.

2

Круглы стол «Правільны выбар прафесій»

21

7-11

Рэпецкі І.І.

Працоўная акцыя «Кніжкіны лекі»

2-6

Сідарчук К.С.

3

Віктарына “Сямейныя каштоўнасці”

28

1-4

Сталярчук В.М.

Кансультацыя для бацькоў, законных прадстаўнікоў «Прынцыпы выхавання ў сям’і»

1-11

Калесніковіч В.В.

Люты

1

Збор, прысвечаны Дню юнага героя – антыфашыста “Піянеры-героі Вялікай Айчыннай вайны”

4

2-7

Крывецкая А.М.

Конкурс вырабаў “Зямля пад белымі крыламі”

8-11

Рэпецкі І.І.

2

Квэст-гульня «Сакрэты здароўя»

11

1-5

Новік А.Г.

Спартыўныя забегі. Лыжня

1-11

Голікаў Р.М.

3

Творчая майстэрня “Выраб паштовак да Дня абаронца Айчыны”

18

1-4

Дзям’янчанка М.В.

Круглы стол “Мае абавязкі ў сям’і”

5-11

Крывецкая А.М.

4

Конкурс малюнкаў “Шчаслівы той, хто шчаслівы ў сябе дома”

25

1-4

Колб Т.С.

Занятак с элементамі трэнінга

«Уменні майго таты»

5-11

Рэпецкі І.І.

Сакавік

1

Віктарына «Жанчыны-героі Вялікай Айчыннай Вайны»

4

6-9

Лазюк Т.Р.

Завочнае падарожжа “Мая Беларусь”

1-4

Рэпецкі І.І.

2

Віктарына «Я пра спорт ведаю ўсё»

11

1-4

Колб Т.С.

Турнір па міні-футболу

5-11

Голікаў Р.М.

3

Кансультацыя “Першыя крокі пры прыёме на працу. Рэзюмэ”

18

8-11

Калесніковіч В.В.

Конкурс “Самы чысты клас”

1-4

Крывецкая А.М.

4

Фотавернісаж “Цяпло сямейнага ачагу”

25

1-7

Ігнатовіч І.М.

Гадзіна зносін “Ёсць у старасці цудоўныя моманты, калі патрэбны камусьці старыя…”

8-11

Рэпецкі І.І.

Красавік

1

Завочнае падарожжа “Дзве сястры: Беларусь і Расія”

1

2-6

Крывецкая А.М.

Міні-праэкт «Беларусь і космас»

7-11

Бэнда А.С.

2

Кіналекторый з абмеркаваннем праблемы наркаманіі ў краіне

8

7-11

Калесніковіч В.В.

Дзень здароўя “Мы – алімпійская змена”

1-11

Голікаў Р.М.

3

Кансультацыя “Уплыў тэмпераменту на выбар прафесіі”

15

7-11

Крыловіч І.С.

Працоўная акцыя «#За справу!»

1-11

Крывецкая А.М.

4

Конкурс калажаў “Самая выдатная сям’я”

22

1-4

Сідарчук К.С.

Конкурс міні-сачыненняў “Цікавыя гісторыі маёй сям’і”

6-9

Ярмаш Л.В.

5

Віктарына “Загадкі ад Лесавіка”

29

1-4

Крывецкая А.М.

Экалагічнае падарожжа “Дом, у якім мы жывём”

7-11

Шалтанюк Л.В.

Май

1

Тэматычны занятак “Мы твае нашчадкі, перамога”

6

3-6

Крывецкая А.М.

Круглы стол “Сын. Бацька. Айчына”

7-11

Рэпецкі І.І.

2

Дзень здароўя “Алімпійскі агонь”

13

1-11

Голікаў Р.М.

Трэнінгавы занятак “Краіна звычак”

7-9

Калесніковіч В.В.

3

Агульнашкольны суботнік “Квітней, наша любімая школа!”

20

1-11

Класныя кіраўнікі

4

Экскурсія з бацькамі “Сямейны пікнічок”

27

1-5

Класныя кіраўнікі

Гадзіна зносін “Сям’я – усяму пачатак”

6-11

Рымкевіч І.А.

 

 

Графики работы объединений по интересам на 2022/2023 уч.г.:

 

п/п

Название объединения

День проведения

Время проведения

Руководитель

1.

Юные краеведы

среда

пятница

14.00 – 14.45

14.00 – 14.45

Кривецкая А.Н.

2.

Рисуем в Paint

понедельник

четверг

14.00 – 14.45

14.00 – 14.45

Бенда А.С.

3.

Выжигание по дереву

суббота

10.00 – 11.35

Репецкий И.И.

4.

Футболисты

суббота

10.00 – 11.35

Голиков Р.Н.

5.

Эрудиты

понедельник

вторник

14.55 – 15.40

14.55 – 15.40

Лозюк Т.Г.

6.

Юные туристы (РЦТиК)

понедельник

четверг

суббота

14.10 – 16.35

14.55 – 16.30

9.00 – 9.45

Голиков Р.Н.

7.

Развивайка (РЦТДиМ)

понедельник

вторник

13.05 – 13.50

14.00 – 14.45

Демьянченко М.В.

 

 

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

развернуть

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

 

свернуть
Ещё в этом разделе